Jesteś tutaj:

O Zespole

Informacje o Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3

w Raciborzu

Tutaj jest budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu, w skrócie Zespół, w którym zdobywają wiedzę wychowankowie przedszkola i uczniowie.

Zespół składa się z Przedszkola nr 2 i ośmioletniej publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Noblistów Polskich. Kieruje nim dyrektor jako przewodniczący Rady Pedagogicznej.

Czym zajmuje się Zespół?

- zapewnia opiekę dzieciom w wieku przedszkolnym,

- wspiera rozwój podopiecznych,

- realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego,

- przygotowuje dzieci do nauki szkolnej,

- umożliwia zdobywanie wiedzy niezbędnej do ukończenia szkoły podstawowej oraz do dalszego kształcenia,

- wprowadza uczniów w świat wartości, uczy ofiarności, współpracy, patriotyzmu i szacunku do tradycji,

- zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a więc między innymi  zajęcia logopedyczne, dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne,

- prowadzi kształcenie specjalne oraz kształcenie dzieci z orzeczeniami o upośledzeniu w stopniu znacznym.

Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Leśnej.

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z wejścia przy sali gimnastycznej. Znajduje się tam podjazd dla wózków. Jest także domofon, przez który można uzyskać informacje lub zwrócić się o pomoc w wejściu do budynku.

Żeby załatwić sprawy w Zespole, osoby ze szczególnymi potrzebami mogą:

napisać pismo i wysłać je na adres: Zespół Szkolno‑Przedszkolny nr 3 w Raciborzu, ul. Sudecka 2, 47‑400 Racibórz,

przynieść pismo i zwrócić się do pracownika telefonicznie lub przez domofon, by zszedł do drzwi,

napisać wiadomość i wysłać ją na adres e-mailowy:                zsp3@zsp3raciborz.szkolnastrona.pl

zadzwonić pod numer 32 415 33 29,

wysłać faks pod numer 32 415 33 29.

przyjść do Zespołu i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy. Zespół jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Wszystkie informacje o Zespole można znaleźć na stronach internetowych:

- http://zsp3raciborz.szkolnastrona.pl/

‑ http://zsp3raciborz.szkolnastrona.pl/bip/